DRP-Osteo-Med - Rehabilitacja dzieci i dorosłych
dominika 1

Sensoplastyka to świetny sposób na poznawanie otaczającego nas świata dzięki połączeniu silnych doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych, węchowych i słuchowych, czyli wszystkich naszych zmysłów. To metoda wspierania rozwoju z wykorzystaniem stymulacji sensorycznej oraz swobody procesu twórczego.

Terapia może być stosowana u dzieci już od pierwszych miesięcy życia, a to za sprawą wykorzystania wyłącznie naturalnych składników spożywczych, które każdy z nas ma zawsze pod ręką!

Na czym polega sensoplastyka?

Sensoplastyka polega na wspólnej zabawie z wykorzystaniem różnorodnych produktów spożywczych, takich jak kolorowe makarony, ryż, mąka, sól, kasza, galaretka czy barwniki, które wyróżniają się różnorodnością faktur i kolorów. Z takich produktów przygotowywane są przeróżne masy, które podczas ćwiczeń można nawet bezpiecznie posmakować!

Zajęcia odbywają się najczęściej na podłodze, dzięki czemu dzieci mają pełną swobodę ruchu. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim stroju - takim, który można pobrudzić ;)


Jakie są korzyści z sensoplastyki?

Korzyści jakie niesie za sobą terapia sensoplastyczna jest naprawdę wiele.
Podczas zabawy stymulowane są równocześnie wszystkie zmysły, co jest niezwykle ważne dla mózgu, który w pierwszych latach życia intensywnie się rozwija. Dzięki wielozmysłowej stymulacji wspomagane są procesy tworzenia powiązań pomiędzy neuronami a to z kolei wpływa na sprawniejsze, szybsze i wydajniejsze myślenie w dorosłym życiu.

Zajęcia sensoplastyczne mają znaczący wpływ na ogólny rozwój dziecka a także wspierają małą i dużą motorykę, czyli sprawność dłoni i palców (chwytanie, lepienie, ugniatanie) oraz sprawność ruchową całego ciała.

Jest to takżę świetna okazja do kontaktu z rówieśnikami, kreatywnych eksperymentów - a w przypadku uczestniczenia razem z dzieckiem w takich zajęciach, co jest możliwe - do pogłębienia relacji i więzi.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś poznać więcej szczegółów na temat Terapii Sensoplastycznej w naszej przychodni, skontaktuj się!


☎ 515 252 262
☎ 512 084 143

wróć do aktualności